Dorastenci DHZ Hranovnica sú vicemajstri Slovenska v hasičskom športe!

V Kysuckom Novom Meste sa stretli najlepšie dobrovoľné hasičské družstvá – víťazi krajských súťaží na Majstrovstvách Slovenskej republiky hasičských družstiev dorastu a dospelých, ktoré sa konajú každé dva roky. Súťažnými disciplínami už tradične bola štafeta 8 x 50 m a požiarny útok s vodou.

Sobota 29.6.2019 patrila hasičskému dorastu vo veku 15 -18 rokov. Zástupcom Prešovského kraja boli naši dorastenci, ktorí však nereprezentovali iba kraj, ale aj našu obec a náš dobrovoľný hasičský zbor. Dorastenci v zložení Anna Šimková, Júlia Šimková, Karolína Juráčková, Andrej Benko, Kristián Malatin, Marcel Koluš, Filip Gavalér, Róbert Gabrik a Radoslav Kromka sa umiestnili na krásnom 2. mieste s výsledným časom 98,59 s., pričom od celkového prvenstva ich delilo len 1,14 s. V disciplíne požiarny útok s vodou si však prvenstvo vybojovali a to tým, že dosiahli najlepší čas vo svojej kategórii 23,44 s. V požiarnom útoku s vodou sa však behalo na nástrekové terče s obsahom 10 l vody, s ktorými sa naši dorastenci stretli po prvýkrát.

Krásny výkon na republikových majstrovstvách DHZ je výsledkom systematickej práce a predchádzali mu hodiny tvrdého tréningu, ktoré teraz naši dorastenci neľutujú.

K dosiahnutým výsledkom blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme ďalšie úspechy!

 

Výbor DHZ Hranovnica

 

Všetky fotografie z majstrovstiev SR v hasičskom športe si môžete pozrieť tu.

foto: Samuel Valluš

Mohlo by Vás zaujímať...