Vyhodnotenie a ocenenie najaktívnejších čitateľov knižnice za rok 2016

Tradične sa mesiac marec spája nie len s príchodom jari, ale marec je aj mesiacom knihy. Literatúra má v bežnom živote človeka stále svoje miesto. Zdrojom stretnutí s dobrou knihou je okrem iného aj možnosť navštíviť knižnicu.

Že sa tak deje stále, sme mali možnosť vidieť na tohtoročnom udeľovaní ocenení najaktívnejším čitateľom knižnice za rok 2016, ktoré sa konalo v rámci „Týždňa slovenských knižníc“ v stredu 15. marca 2017 v Klube obce na Obecnom úrade v Hranovnici. Ceny si prebrali tí, pre ktorých je písané slovo múdrosťou, oddychom aj kamarátom. Za najaktívnejších čitateľov boli vyhodnotení: Magdaléna Husárová, Mária Šmelková, Ing. Mária Očkaiková, Kristína Vallušová a žiaci 3.A triedy Základnej školy v Hranovnici: Zlatica Čonková, Lucia Horváthová, Zuzana Kočková, Ľudmila Kokyová, Filip Pačan, Kristína Pačanová, Natália Pačanová a Monika Pačanová (triedna učiteľka Mgr. Alena Čižmárová). V krátkom programe zaspievali dievčatá z FS Kochman Zuzana a Zdenka Majerčákové a Anna Matiščiková. Hudobnú zložku doplnil prednes básni v podaní Timei Slavkovskej, Júlie Nogovej, Miriam Malatinovej a Samuela Malatina. Básne si deti pripravili v rámci programu „Prázdniny s knižnicou“ počas minulého týždňa.
Všetkým oceneným čitateľom blahoželáme, a prajeme im, aby ich čítanie kníh aj naďalej bavilo. Ďakujeme im za ich priazeň a pravidelnú návštevu knižnice.

text: Zdenka Benková
foto: Samuel Valluš

Mohlo by Vás zaujímať...