Zamestnanci OcÚ Hranovnica na regionálnej súťaži vo výrobe najdlhšieho šúľanca a v jedení šúľancov na rýchlosť v Liptovskej Tepličke

Tri týždne pred Veľkou nocou, v nedeľu 26. marca 2017, obec Liptovská Teplička už tradične usporiadala regionálnu súťaž vo výrobe najdlhšieho šúľanca a jedení šúľancov na rýchlosť, v ktorej mala zastúpenie aj naša obec Hranovnica.

Súťaženiu predchádzala pobožnosť v kostole a vynášanie „Majmoreny“. V Spoločenskom dome sa neskôr rozbehla samostatná súťaž. Súťažili trojčlenné družstvá, ktoré dostali rovnaké množstvo štartovacích surovín – zemiakov, múky, vajíčok a vody a spoločné časové obmedzenie. Víťazom sa opakovane stalo trio zo Spišského Bystrého. Naše družstvo v zložení Bc. Mária Gavalerová, Vierka Kiktová a Zdenka Benková končilo  súťaženie radostne, keď uspelo v jedení šúľancov jednotlivcov.

text: Zdenka Benková
foto: Martina Benková

Mohlo by Vás zaujímať...