Nelegálna skládka odpadu na hranici katastrálnych území obcí Hranovnica a Spišský Štiavnik

Na hranici katastrálnych území obcí Hranovnica a Spišský Štiavnik sme v týchto dňoch začali s likvidáciou nelegálnej skládky odpadu, ktorej rozsah a závažnosť sa naplno ukázali až po roztopení snehovej pokrývky.

Na Slovensku je, bohužiaľ, smutnou realitou, že nepotrebných vecí sa ľudia rozhodnú zbaviť v prírode, keďže je to väčšinou najjednoduchšia a najlacnejšia možnosť. Pri práci v samospráve sme sa stretli s viacerými skládkami odpadu, avšak pri pohľade na túto sme ostali zaskočení. Okrem „tradičných“ komunálnych odpadov z upratovania chát alebo pivníc sme na skládke našli aj pneumatiky, sklo, stavebné materiály a sudy s tekutým asfaltom, ktoré dotyční pre istotu prevalili, aby sa asfalt mohol porozlievať po poli.

Poslednou časťou nájdeného odpadu boli uhynuté telá 3 kôz v rôznom stupni rozkladu.

Obec Hranovnica v spolupráci s Obcou Spišský Štiavnik pracuje na odstránení tejto skládky, a teda aj takýmto spôsobom sme nútení používať obecné prostriedky.

Aj touto cestou by sme Vás chceli požiadať, aby ste Obci nahlásili (ak je to možné aj odfotografovali), ak budete svedkami tvorenia čiernych skládok. Veríme, že takéto prípady už nebudeme musieť ďalej riešiť.

text a foto: JUDr. Lukáš Antoni

 

28. marec 2018
hranica
katastrálnych území obcí Hranovnica a Spišský Štiavnik (pri „kapličke“, resp. za Pamätníkom sovietskym letcom a vojakom padlým v SNP – „letecký pomník“)

 

Mohlo by Vás zaujímať...