Historický úspech našich mladých hasičov

Už v roku 2015 sa náš dobrovoľný hasičský zbor rozrástol o družstvo mladých hasičov. V roku 2018 to bola ich štvrtá sezóna a pravidelné tréningy a účasť na súťažiach PHL (Podtatranská hasičská liga) a POMH (Podtatranská olympiáda mladých hasičov) sa odzrkadlili na ich výsledkoch.

V tomto roku sa im darilo najmä v disciplíne požiarny útok s vodou, v ktorej vyhrali všetky súťaže (10 vyhratých súťaží z 10-tich). Najlepší dosiahnutý čas našich mladých hasičov v tomto roku bol 15,39 a to v Spišskom Štiavniku. Poslednou súťažou v požiarnom útoku s vodou bola súťaž, ktorá sa konala v nedeľu 26.8.2018 v Kravanoch.

Je to vôbec prvýkrát v histórii DHZ Hranovnica, kedy sa detskému družstvu podarilo vyhrať všetky súťaže PHL. Ďakujeme našim mladým hasičom za skvelú reprezentáciu nášho DHZ  aj našej obce. Prajeme im veľa ďalších úspechov a dúfame, že v tomto trende budú pokračovať aj naďalej!

Veľká vďaka patrí aj trénerovi družstva Róbertovi Malatinovi, ako aj ostatným členom DHZ, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na tomto úspechu.

Víťazom PHL pogratulovali po poslednej vyhratej súťaži aj starosta obce Vladimír Horváth a zástupca starostu obce Ing. Martin Valluš, s ktorými sa mladí hasiči stretli na slávnostnom obede.

Pre našich mladých hasičov sa však súťažou v Kravanoch (ktorá bola v požiarnom útoku s vodou) ešte sezóna nekončí. Čakajú ich ešte súťaže POMH v Spišskej Sobote, Hranovnici, Šuňave a Poprade. Svoju sezónu ukončia Halovými majstrovstvami SR O pohár prezidenta DPO SR vo Svite.

Všetky fotky, videá, výsledky ako aj informácie o akciách nájdete na www.podtatranskahl.sk alebo na facebooku DHZ Hranovnica.

 

Barbora Palgutová

 

Mohlo by Vás zaujímať...