Podtatranská hasičská liga: V Hranovnici hasiči bojovali o cenné body

Miestny Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) pod vedením veliteľa DHZ Petra Oravca a predsedu DHZ Tomáša Šavela usporiadal v nedeľu 4.8.2019 ďalšiu súťaž zo seriálu Podtatranskej hasičskej ligy. Vo výcvikovom priestore DHZ v areáli v časti obce zvanej Lúčka pokračovala 19. ročníkom súťaže hasičských družstiev „O pohár obce Hranovnica“ za účasti 19 družstiev.

Víťazom u mužov sa stalo Spišské Bystré s dosiahnutým časom 16,61 s pred Spišskou Sobotou (19,14) a Spišskými Vlachami (19,31).

U žien boli najlepšie Spišské Vlachy (22,38). S rozdielom len 0,46 s druhá priečka patrila Liptovskej Tepličke (22,84), tretie skončili Gánovce (24,72.).

Osobitne súťažili muži nad 35 rokov, kde bol prvý Spišský Štiavnik s časom 21,12 s. Druhá bola domáca Hranovnica (32,54).

Medzi dorastencami zvíťazili Batizovce (18,13) pred Hranovnicou (25,29) a Novou Lesnou. U dorasteniek bolo prvé Spišské Bystré (23,81).

V 25. ročníku Podtatranskej hasičskej lige po jedenástej súťaži v priebežnom poradí medzi mužmi je prvé Spišské Bystré pred Spišskou Sobotou a Šuňavou. Medzi ženami sú najlepšie Gánovce pred Spišskou Sobotou a Spišským Štiavnikom.

Medzi dorastenkami prvá priečka patrí Spišskému Bystrému pred Spišskou Sobotou, medzi dorastencami zasa Hranovnici pred Batizovcami a Kravanmi.

O ceny bojujú v osobitnej kategórii i muži a ženy nad 35 rokov. Medzi mužmi sú prvé Batizovce pred Šuňavou a Spišskou Sobotou. Aj u žien prvé miesto patrí Batizovciam pred Spišským Bystrým a Šuňavou.

V Hranovnici sa stretli i mladí hasiči vo veku 6 – 16 rokov v disciplíne požiarny útok s vodou. V kategórii chlapčenských a zmiešaných družstiev už piaty rok po sebe zvíťazila Hranovnica (17,59) pred Spišským Štiavnikom (21,03) a Kravanmi (21,84).

Medzi dievčenskými tímami bol prvý Spišský Štiavnik a časom 20,50 s obhájil minuloročné prvenstvo. Druhé boli tentoraz Gánovce (22,71). Organizátor súťaže DHZ Hranovnica ocenil i najmladších účastníkov tejto súťaže, ktorými boli tentoraz len šesťroční Magdaléna Derevianiková a Alex Šubrt, obaja zo Štrby.

Aj hasičská mlaď si pripísala ďalšie body do tabuľky Podtatranskej hasičskej ligy, kde po piatej súťaži medzi chlapčenskými a zmiešanými družstvami vedie Hranovnica pred Kravanmi a Spišským Štiavnikom, u dievčat si dobre počínajú Gánovce, druhý je Spišský Štiavnik a tretie Vikartovce.

Za obec Hranovnica ceny najlepším vo všetkých kategóriách odovzdal zástupca starostu Ing. Martin Valluš, ktorý prítomných pozval opäť o rok na jubilejný už dvadsiaty ročník tejto obľúbenej súťaže.

Záverom treba úprimne poďakovať zakladateľovi tejto súťaže čestnému predsedovi DHZ Hranovnica Františkovi Jakubekovi, ktorý má najväčšiu zásluhu na rozvoji dobrovoľnej požiarnej ochrany v obci Hranovnica i na tom, že už po devätnásty krát sa mohli dobrovoľní hasiči – dospelí, dorast i žiaci stretnúť v peknom prostredí hasičského areálu na Lúčke.

Najbližšie budú hasiči opäť bojovať o ceny i body v sobotu 10.8. v Spišskom Bystrom o 12.00 hod. v areáli v Kubašku , ako predskokani sa o 9.30 hod. predstavia mladí hasiči v disciplíne požiarny útok s vodou. Aj o deň neskôr, v nedeľu 11.8.2019, sa stretnú v Spišskej Sobote na historickom námestí so začiatkom o 11.00 h. Aj tu sa predstavia družstvá mužov, žien, dorastencov, dorasteniek i mužov nad 35 rokov.

Fotografie zo súťaže „O pohár obce Hranovnica“ si môžete pozrieť tu, fotografie z detskej hasičskej súťaže si môžete pozrieť tu.

 

text: Ondrej Klimo
foto: Ján Jakubec

Mohlo by Vás zaujímať...