IVECO Daily – nové hasičské vozidlo DHZO Hranovnica

V sobotu 28.9.2019 sa do služby nášho dobrovoľného hasičského zboru pridalo nové vozidlo – IVECO Daily. Na slávnostnom odovzdávaní, ktoré sa uskutočnilo v Spišskom Štiavniku za prítomnosti prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereča, prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Pavla Ceľucha, generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha, krajského hovorcu Hasičského a záchranného zboru Petra Kovalíka, okresného riaditeľa Hasičského a záchranného zboru Ondreja Šprocha a člena prezídia a predseda krajskej organizácie DPO SR Mariána Rušina si nové vozidla prevzali zástupcovia našej obce a taktiež zástupcovia obce Spišský Štiavnik.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

text: Karolína Juráčková
foto: Samuel Valluš, Lucia Benková

Všetky fotografie zo slávnostného preberania nového vozidla IVECO Daily pre DHZO Hranovnica si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 

Mohlo by Vás zaujímať...