Vybrežená rieka Hornád pod Dubinou

V stredu 13. novembra 2019, po intenzívnych dažďoch, došlo k vybreženiu rieky Hornád v lokalite pod Dubinou. Vzhľadom na vážnosť situácie bol o 11.00 hod. starostom obce Vladimírom Horváthom vyhlásený III. stupeň povodňovej aktivity.

Voda, ktorá sa vyliala z koryta rieky, ohrozovala spočiatku priemyselný areál p. Slavkovského. V popoludňajších a večerných hodinách začala prenikať aj do dvorov rodinných domov (na ľavom brehu Hornádu) a zaliala aj časť príjazdovej cesty.

Obec Hranovnica so súhlasom Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p. začala s navyšovaním a spevňovaním koryta Hornádu. Časť brehu bola spevnená násypom lomového kameňa, v úseku pri rodinných domoch boli použité vrecia s pieskom. Práce pokračovali až do večerných hodín. Okrem zamestnancov Obce Hranovnica sa do prác zapojili aj členovia DHZO Hranovnica.  Zajtra (t.j. vo štvrtok 14.11.) bude realizácia protipovodňových opatrení pokračovať (v závislosti od vývoja počasia).

Niektoré úseky cesty pod Dubinou sú momentálne ťažko prejazdné, preto vyzývame vodičov, aby pri ich prechádzaní dbali na zvýšenú opatrnosť a ostražitosť.

Ing. Martin Valluš
zástupca starostu obce

Všetky fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 

Mohlo by Vás zaujímať...