Výsledky 16. ročníka Vianočného stolnotenisového turnaja

V sobotu 28. decembra 2019 sa v priestoroch základnej školy za podpory Obecného úradu a Poľnohospodárskeho družstva uskutočnil 16. ročník stolnotenisového turnaja neregistrovaných hráčov.

Hlavnému organizátorovi p. Mariánovi Gajanovi sa prihlásilo 18 hráčov, z toho 4 deti. Tie súťažili samostatne v skupine do 10 rokov. Zvyšných 14 hráčov bolo rozdelených do 2 základných skupín, kde odohrali 6 zápasov systémom každý s každým na 2 víťazné sety.

Základné skupiny

Prvý dvaja so skupiny postúpili do finálovej skupiny, kde odohrali zvyšné 2 zápasy proti súperom z druhej skupiny, pričom si so sebou preniesli aj výsledok vzájomného zápasu so základnej skupiny. Pri rovnosti bodov bol rozhodujúcim faktorom výsledok vzájomného zápasu, ktorý najmä vo vyrovnanej finálovej skupine dostal za svoje.

Víťazom medzi deťmi sa stal Jakub Pilko. U dospelých sa z víťazstva tešil po dvojročnej prestávke p. Jozef Friedmann pred minuloročným víťazom p. Máriom Skokanom. Na treťom mieste skončil p. Viliam Pemčák a štvrtý p. Julius Faško. Príjemným prekvapením bola solídna hra žiakov základnej školy, ktorí ostali tesne pred bránami finále, ale vďaka štedrým sponzorom sa aj im ušla vecná odmena za výkon.

Deti – hrali dvojkolovo (2 zápasy)

Finálová skupina

Všetkým zúčastneným, od Hranovnice cez Bratislavu až po České Budějovice treba poďakovať, že vianočnú atmosféru prišli obohatiť o športové zápolenie, sponzorom za finančnú podporu a základnej škole za poskytnutie priestorov a materiálneho vybavenia. O rok do vipingpongovania.

Daniel Benko

 

Fotografie z Vianočného stolnotenisového turnaja si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 

Mohlo by Vás zaujímať...