Štatistika celoplošného testovania obyvateľstva na COVID-19 v obci Hranovnica

Počas celoplošného testovania obyvateľstva na území SR na prítomnosť ochorenia COVID-19 v obci Hranovnica, ktoré sa konalo v dňoch 31.10.2020 a 1.11.2020 bolo v Hranovnici vykonaných spolu 2025 testov, z ktorých bolo 36 pozitívnych (obidva odberné miesta spolu).

Upozorňujeme, že toto číslo neodzrkadľuje skutočný počet pozitívnych prípadov v obci Hranovnica, nakoľko mnoho občanov sa dalo testovať v iných obciach a mestách, prípadne sa testovania nezúčastnili.

Negatívne testovaným pripomíname, že stále je potrebná ostražitosť pri ochrane zdravia a nutnosť naďalej dodržiavať všetky platné protiepidemické opatrenia.

Pozitívne testovaným prajeme skoré uzdravenie a prípadný ľahký priebeh ochorenia. Zároveň pripomíname, že je potrebné dodržať povinnú min. 10 dňovú karanténu, ktorá sa vzťahuje aj na občanov, ktorí sa testovania nezúčastnili.

Starosta obce Hranovnica ďakuje všetkým zdravotníkom, dobrovoľníkom, príslušníkom Ozbrojených síl SR a príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru Hranovnica za nasadenie a súčinnosť pri realizácii celoplošného testovania v obci Hranovnica. Naša vďaka patrí každému, kto sa akoukoľvek formou pričinil k zdarnému priebehu tohoto podujatia.

Mohlo by Vás zaujímať...