Štatistika 2. kola celoplošného testovania obyvateľstva na COVID-19 v obci Hranovnica

Počas druhého kola celoplošného testovania obyvateľstva na území SR na prítomnosť ochorenia COVID-19 v obci Hranovnica, ktoré sa konalo v dňoch 7.11.2020 a 8.11.2020 bolo v Hranovnici vykonaných spolu 1886 testov, z ktorých bolo 15 pozitívnych, čo predstavuje takmer 0,80 % (spolu za obidve odberné miesta).

Uvedené čísla vyjadrujú oproti prvému kolu testovania pokles, nakoľko minulý víkend bolo z 2025 vykonaných testov 36 pozitívnych, čo predstavuje 1,77 % (obidve odberné miesta spolu). Rozdiel oproti 1. kolu je pokles pozitívnych prípadov o 0,97 %.

Celkovo bolo počas 1. a 2. kola testovania zachytených 51 pozitívnych testov.

Pripomíname, že podobne ako v prvom kole, ani tentokrát nemusia uvedené čísla odzrkadľovať skutočný počet pozitívnych prípadov v obci Hranovnica, nakoľko občania mali možnosť dať sa testovať aj v iných obciach a mestách, prípadne sa testovania nezúčastnili.

Negatívne testovaným pripomíname, že stále je potrebná ostražitosť pri ochrane zdravia a nutnosť naďalej dodržiavať všetky platné protiepidemické opatrenia.

Pozitívne testovaným prajeme skoré uzdravenie a prípadný ľahký priebeh ochorenia. Zároveň pripomíname, že je potrebné dodržať povinnú min. 10 dňovú karanténu, ktorá sa vzťahuje aj na osoby žijúce v spoločnej domácnosti s pozitívne testovanými.

Starosta obce Hranovnica ďakuje všetkým zdravotníkom, dobrovoľníkom, príslušníkom Ozbrojených síl SR a príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru Hranovnica za nasadenie a súčinnosť pri realizácii prvého a druhého kola celoplošného testovania v obci Hranovnica. Naša vďaka patrí každému, kto sa akoukoľvek formou pričinil k zdarnému priebehu tohoto podujatia (počas oboch víkendov).

Mohlo by Vás zaujímať...