Nový rok sa v Hranovnici začal odchytom túlavých psov

V utorok 5. januára 2021 sa v Hranovnici uskutočnil odchyt túlavých psov. Na podnet starostu obce p. Vladimíra Horvátha začala Obec spolupracovať s Občianskym združením „Pomoc psíkom na východnom Slovensku“ z Veľkých Kapušian.

V prvej fáze bolo odchytených 25 túlavých psov (prevažne z ulice SNP a „Krátka“ SNP), ktoré budú po prevezení, ošetrení, vakcinácií a kastrácií ponúknuté na adopciu. Odchytu sa zúčastnili dobrovoľníci z občianskeho združenia, ktorým asistovali členovia Miestnej občianskej poriadkovej služby Hranovnica. Ďalšia fáza tejto spolupráce je plánovaná v mesiaci február 2021.

Veríme, že aj touto formou sa podarí vyriešiť dlhodobý problém s túlavými psami v Hranovnici.

Fotografie z odchytu túlavých psov si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 

Ing. Martin Valluš
zástupca starostu

 

OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku:

Občianske združenie Pomoc psíkom na východnom Slovensku vzniklo vo februári 2015 vo Veľkých Kapušanoch. Občianske združenie je regionálnym centrom Slobody zvierat. Činnosť vykonávajú aktivisti dobrovoľne, vo svojom voľnom čase, popri práci a rodine, bez nároku na odmenu.

Prijímame často podvýživené, týrané, zranené a choré psy. Akútnym prípadom ihneď zabezpečujeme veterinárne ošetrenia, liečby a potrebné operácie.  Psy sú počas karanténnej doby pod prísnym veterinárnym dozorom. Všetky psy sú ošetrené proti vnútorným a vonkajším parazitom. Po uplynutí karanténnej doby zabezpečujeme vakcinácie, kastrácie a každý psík je označený mikročipom. Po veterinárnych ošetreniach sú psy ponúkané na adopciu.  Od nás odchádzajú na adopciu iba zdravé psy. V našej karanténnej stanici sa nechcené psy neutrácajú.

Pri adopciách psíkov aktívne spolupracujeme s organizáciami: Sloboda zvierat, TierschutzvereinLemuriae.V, GlückfürTiere, a TierhilfeHandicap, ktorým sa týmto chceme srdečne poďakovať za nájdenie množstva láskavých domovov pre našich psíkov a ich podporu.

Naše združenie nie je financované mestom , štátom ani EÚ. Činnosť združenia financujeme prevažne z dobrovoľných príspevkov ľudí  a adopčných poplatkov.

 

 

Mohlo by Vás zaujímať...