Obecná knižnica je od 10.2. znovu otvorená

Vážení čitatelia, na základe uznesenia vlády a bezpečnostných predpisov, môžete od 10. februára 2021 opätovne navštíviť Obecnú knižnicu v Hranovnici, ktorá bude otvorená nasledovne: v pondelok a v stredu od 8.00 do 17.00. Prestávka od 11.00 do 13.00.

Do knižnice budete môcť vstúpiť len na základe výnimiek zo zákazu vychádzania, ktoré sa na túto situáciu vzťahujú (Uznesenie vlády SR č.77/2021). Sprístupnené budú výpožičné služby (beletria, odborná i detská literatúra).

Výdaj a vrátenie kníh bude prebiehať „cez tzv. okienko“ ( výdajný pult) a knihy ostanú 2 dni v karanténe, pokiaľ sa nedostaneme do nižšieho stupňa varovania.

Prevádzkovateľ je oprávnený požadovať od osoby vstupujúcej do vnútorných alebo vonkajších priestorov knižnice predloženie príslušného dokladu, ktorým preukazuje potvrdenie o negatívnom výsledku RT-PCR testu, alebo potvrdenie o negatívnom výsledku antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 podľa aktuálneho COVID automatu.

Podmienky pre vstup do knižnice:

  1. vstup a pobyt vo vonkajších aj vnútorných priestoroch knižnice len osoby s prekrytými hornými dýchacími cestami, rúškom, respirátorom bez výdychového ventilu, šálom alebo šatkou,
  2. pri vchode do knižnicesi vstupujúce osoby musia aplikovať dezinfekciu na ruky,
  3. v knižnici sa bude vykonávať časté vetranie priestorova pravidelne vykonávať dezinfekcia dotykových plôch, kľučiek,pomôcok na dezinfekciu,
  4. zachovávanie odstupov v radoch osôb minimálne 2 m; uvedené neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti,
  5. počet čitateľov v knižnici v jednom okamihu nesmie prekročiť koncentráciu jeden čitateľ na 15 m2 z plochy prevádzky určenej pre čitateľov; to neplatí pre deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby,
  6. zákaz pre čitateľov konzumovať pokrmy a nápoje v interiérových alebo exteriérových častiach knižnice, či v jej blízkosti.

Mohlo by Vás zaujímať...