Pomoc pre obyvateľov obce v čase pandémie COVID-19

Obec Hranovnica chce počas aktuálnej situácie pomôcť obyvateľom, ktorí to najviac potrebujú. Preto budú zamestnanci Obce v najbližšom období opäť obchádzať osamelo žijúcich seniorov v obci s ponukou vykonania nákupov základných potrieb a doručenia liekov. Obec s týmto postupom začne u osôb, u ktorých má vedomosť, že takúto pomoc im nevie poskytnúť rodina.

S možnosťou vykonania nákupu potravín a zabezpečenia liekov sa na Obec môžu obrátiť aj obyvatelia, ktorí sú povinní sa zdržiavať v domácej karanténe.

S účinnosťou od 8.3.2021 už pozitívne testované osoby, ktoré sa nachádzajú v domácej karanténe nesmú opustiť priestor svojho domova za účelom nákupu potravín (https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania-marec/).

Pre účely zabezpečenia vyššie uvedených činností môžete kontaktovať príslušných zamestnancov na telefónny číslach:

  • 0919 419 063
  • 0919 188 276

alebo na mailových adresách:

Starosta obce taktiež rozhodol, že zamestnanci Obce budú v najbližších dňoch distribuovať aj respirátor pre každého seniora nad 65 rokov.

Tieto budú doručené v zalepenej obálke do poštovej schránky. Na účely distribúcie nie je potrebné kontaktovať Obec – respirátor doručíme každému obyvateľovi vo veku nad 65 rokov podľa údajov z našej evidencie.

Mohlo by Vás zaujímať...