Víkendové testovanie (13.-14.3.) odhalilo nárast počtu pozitívnych osôb: Starosta vyzýva k dôslednému dodržiavaniu opatrení!

Víkendové testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 odhalilo nárast počtu pozitívnych osôb v obci Hranovnica.

Záujemcom o testovanie boli v sobotu (13.3.2021) k dispozícii 2 odberné miesta: v budove obecného úradu a v základnej škole. V nedeľu (14.3.2021) mali občania možnosť otestovať sa na 1 odbernom mieste, ktoré bolo zriadené v budove obecného úradu.

V sobotu sa na oboch odberných miestach spolu otestovalo 833 ľudí, z ktorých bolo 14 odberov pozitívnych.

Možnosť otestovať sa v nedeľu využilo 327 záujemcov, z ktorých boli 4 výsledky pozitívne.

Spolu sa počas víkendu (13.-14.3.2021) na oboch odberných miestach v Hranovnici otestovalo 1160 osôb, z ktorých 18 testov bolo vyhodnotených pozitívne (1,55%, všetko občania Hranovnice). Oproti minulému víkendu tak miera pozitivity na ochorenie COVID-19 pri takmer rovnakom počte otestovaných osôb vzrástla (minulý víkend sa otestovalo 1166 ľudí z ktorých bolo 10 pozitívnych, t.j. 0,86%).

Z uvedeného dôvodu starosta obce p. Vladimír Horváth vyzýva občanov Hranovnice k dôslednému dodržiavaniu opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR a Vlády SR: vychádzajte z domu len v nevyhnutných prípadoch, chráňte seba a svojich blízkych nosením respirátora (klasifikácie aspoň FFP2), dodržiavajte minimálne 2 metrové odstupy a dbajte na zvýšenú hygienu a dezinfekciu rúk. Pomôžete tak ochrániť nielen seba a svoju rodinu, ale aj ostatných občanov v našej obci. Pozitívne testované osoby nech dôsledne dodržiavajú predpísanú 14 – dňovú karanténu, na čo bude okrem príslušníkov Policajného zboru SR a Ozbrojených síl SR dohliadať aj Miestna občianska poriadková služba Hranovnica.

V prípade ak potrebuje pomoc, na ktorú ste odkázaný (pozitívne testované osoby a osamelo žijúci seniori), kontaktujte príslušných zamestnancov Obce Hranovnica na telefónnych číslach:

  • 0919 419 063
  • 0919 188 276

alebo na mailových adresách:

Podobne ako pri minulých testovaniach, aj tentokrát pripomíname, že uvedené čísla treba vnímať len orientačne a určite ich nemožno chápať ako celkovú mieru pozitivity v obci Hranovnica, nakoľko sa bola testovať len časť našich občanov, niektorí sa boli testovať v iných mestách a obciach, niektorí sa neboli testovať vôbec a naše odberné miesta testovali aj ľudí, ktorí nemajú trvalý pobyt v obci Hranovnica.

 

Ing. Martin Valluš
zástupca starostu obce

Mohlo by Vás zaujímať...