Cez víkend (20.-21.3.2021) sa v Hranovnici opäť testovalo na COVID-19

Počas soboty (20.3.2021) a nedele (21.3.2021) sa v Hranovnici opäť testovalo na prítomnosť ochorenia COVID-19. 

Podobne ako počas minulého víkendu, aj tentokrát Obec sprístupnila v sobotu verejnosti 2 odberné miesta: v budove obecného úradu a v základnej škole. V nedeľu mali občania možnosť otestovať sa na 1 odbernom mieste, ktoré bolo zriadené v budove obecného úradu.

V sobotu sa na oboch odberných miestach spolu otestovalo 697 ľudí, z ktorých bolo 5 odberov pozitívnych.

Možnosť testovania v nedeľu využilo 409 záujemcov, z ktorých bolo 6 výsledkov pozitívnych.

Počas víkendu (20.-21.3.2021) sa teda na oboch odberných miestach v Hranovnici otestovalo 1106 osôb, z ktorých 11 testov bolo vyhodnotených pozitívne (0,99%, všetko občania Hranovnice). 

Vzhľadom na kritický stav v Nemocnici Poprad, a.s. starosta obce p. Vladimír Horváth aj naďalej vyzýva občanov Hranovnice k dôslednému dodržiavaniu platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva SR a Vlády SR: vychádzajte z domu len v nevyhnutných prípadoch, chráňte seba a svojich blízkych nosením respirátora (klasifikácie aspoň FFP2, alebo N95), dodržiavajte minimálne 2 metrové odstupy a dbajte na zvýšenú hygienu a dezinfekciu rúk. Ochránite tak nielen seba a svoju rodinu, ale aj ostatných občanov v našej obci. Pozitívne testované osoby nech dôsledne dodržiavajú predpísanú 14 – dňovú karanténu, na čo bude okrem príslušníkov Policajného zboru SR a Ozbrojených síl SR dohliadať aj Miestna občianska poriadková služba Hranovnica.

Aj naďalej platí, že ak potrebuje pomoc, na ktorú ste odkázaný (pozitívne testované osoby a osamelo žijúci seniori), kontaktujte príslušných zamestnancov Obce Hranovnica na telefónnych číslach:

  • 0919 419 063
  • 0919 188 276

alebo na mailových adresách:

Záverom pripomíname, že uvedené čísla si nemožno vysvetľovať ako celkovú mieru pozitivity v obci Hranovnica, nakoľko sa bola testovať len časť našich občanov, niektorí sa boli testovať v iných mestách a obciach, niektorí sa neboli testovať vôbec a naše odberné miesta testovali aj ľudí, ktorí nemajú trvalý pobyt v obci Hranovnica.

 

Ing. Martin Valluš
zástupca starostu obce

Mohlo by Vás zaujímať...