Víkendové testovanie na COVID-19 (27.-28.3.): Počet pozitívnych prípadov klesol, naďalej je však potrebné dodržiavať opatrenia

Počas víkendu (27.-28.3.2021) sa v Hranovnici opäť otvorili odberné miesta na testovanie prítomnosti ochorenia COVID-19. 

Podobne ako počas uplynulej soboty a nedele, aj tentokrát Obec sprístupnila v sobotu verejnosti 2 odberné miesta: v budove obecného úradu a v základnej škole. V nedeľu mali občania možnosť otestovať sa na 1 odbernom mieste, ktoré bolo zriadené v budove obecného úradu.

V sobotu sa na oboch odberných miestach spolu otestovalo 693 ľudí, z ktorých bol 1 odber pozitívny.

V nedeľu sa prišlo otestovať 416 záujemcov, z ktorých bolo 5 výsledkov pozitívnych.

Počas víkendu (27.-28.3.2021) sa teda na oboch odberných miestach spolu otestovalo 1109 osôb, z ktorých 6 testov bolo vyhodnotených pozitívne (0,54%, všetko občania Hranovnice). 

Aj napriek tomu, že oproti minulému víkendu počet pozitívne testovaných osôb klesol, pripomíname občanom, že od pondelka 29.3.2021 je okres Poprad zaradený do čierneho stupňa COVID automatu.

Vzhľadom na uvedené aj naďalej vyzývame občanov Hranovnice k dôslednému dodržiavaniu platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva SR a Vlády SR: vychádzajte z domu len v nevyhnutných prípadoch, chráňte sa prekrytím horných dýchacích ciest (v interiéroch používajte respirátor), dodržiavajte minimálne 2 metrové odstupy a dbajte na zvýšenú hygienu a dezinfekciu rúk.

Na dodržiavanie platných opatrení bude aj naďalej okrem príslušníkov Policajného zboru SR a Ozbrojených síl SR dohliadať aj Miestna občianska poriadková služba Hranovnica.

 

Ing. Martin Valluš
zástupca starostu obce

Mohlo by Vás zaujímať...