Na Bielu sobotu (3.4.) sa v Hranovnici opäť testovalo na COVID-19

Nakoľko je okres Poprad aktuálne zaradený do čierneho stupňa COVID automatu, aj počas veľkonočnej Bielej soboty (3.4.2021) sa v Hranovnici opätovne testovalo na prítomnosť ochorenia COVID-19. 

Obec aj tentokrát umožnila občanom využiť možnosť otestovať sa na 2 odberných miestach: v budove obecného úradu a v budove základnej školy. Obidva odberné miesta boli otvorené až do 19.30 hod.

Na odbernom mieste č. 1 (MOM1 – obecný úrad) sa otestovalo 520 ľudí, z ktorých boli 3 odbery pozitívne.

Možnosť otestovať sa na odbernom mieste č. 2 (MOM2 – základná škola) využilo 634 osôb, z ktorých boli taktiež 3 odbery pozitívne.

Počas Bielej soboty (3.4.2021) sa na oboch odberných miestach spolu otestovalo 1154 záujemcov, z ktorých bolo 6 testov vyhodnotených pozitívne (0,52%, všetko obyvatelia Hranovnice). 

Aj naďalej vyzývame občanov Hranovnice aby nepoľavovali v dodržiavaní platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva SR a Vlády SR: vychádzajte z domu len v nevyhnutných prípadoch, chráňte sa prekrytím horných dýchacích ciest (v interiéroch používajte respirátor), dodržiavajte minimálne 2 metrové odstupy a dbajte na zvýšenú hygienu a dezinfekciu rúk.

Podobne ako doteraz, aj počas nasledujúceho týždňa bude na dodržiavanie platných opatrení okrem príslušníkov Policajného zboru SR a Ozbrojených síl SR dohliadať aj Miestna občianska poriadková služba Hranovnica.

 

Ing. Martin Valluš
zástupca starostu obce

Mohlo by Vás zaujímať...