Výsledky víkendového testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19 (10.-11.4.)

Počas víkendu (10.-11.4.2021) sa v Hranovnici opäť testovalo na prítomnosť ochorenia COVID-19. 

Obec Hranovnica sprístupnila v sobotu verejnosti 2 odberné miesta: v budove obecného úradu a v budove základnej školy. V nedeľu mali občania možnosť otestovať sa na 1 odbernom mieste, ktoré bolo zriadené na obecnom úrade.

V sobotu sa na oboch odberných miestach spolu otestovalo 795 ľudí, z ktorých bolo 6 odberov pozitívnych.

Možnosť testovania v nedeľu využilo 416 záujemcov, z ktorých bol 1 výsledok pozitívny.

Celkovo sa počas víkendu (10.-11.4.2021) na oboch odberných miestach v Hranovnici otestovalo 1211 osôb, z ktorých 7 testov bolo vyhodnotených pozitívne (0,58%, všetko občania Hranovnice). 

Vyzývame občanov Hranovnice aby nepoľavovali v dodržiavaní platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva SR a Vlády SR: vychádzajte z domu len v nevyhnutných prípadoch, chráňte sa prekrytím horných dýchacích ciest (v interiéroch používajte respirátor), dodržiavajte minimálne 2 metrové odstupy a dbajte na zvýšenú hygienu a dezinfekciu rúk.

Aj naďalej platí, že ak potrebuje pomoc, na ktorú ste odkázaný (pozitívne testované osoby a osamelo žijúci seniori), kontaktujte príslušných zamestnancov Obce Hranovnica na telefónnych číslach:

  • 0919 419 063
  • 0919 188 276

alebo na mailových adresách:

Pripomíname, že uvedené čísla si nemožno vysvetľovať ako celkovú mieru pozitivity v obci Hranovnica, nakoľko sa bola testovať len časť našich občanov, niektorí sa boli testovať v iných mestách a obciach, niektorí sa neboli testovať vôbec a naše odberné miesta testovali aj ľudí, ktorí nemajú trvalý pobyt v obci Hranovnica.

 

Ing. Martin Valluš
zástupca starostu obce

Mohlo by Vás zaujímať...