Štatistika víkendového testovania na COVID-19 (17.-18.4.)

Cez víkend (17.-18.4.) Obec Hranovnica už po niekoľkýkrát sprístupnila verejnosti mobilné odberné miesta, na ktorých sa testovalo na prítomnosť ochorenia COVID-19. 

V sobotu (17.4.) sa občania mohli dať otestovať v budove obecného úradu a v budove základnej školy. V nedeľu bolo otvorené 1 odberné miesto, ktoré bolo zriadené na obecnom úrade.

V sobotu sa na oboch odberných miestach spolu otestovalo 780 ľudí, z ktorých boli 4 odbery pozitívne.

Možnosť testovania v nedeľu využilo 438 občanov, z ktorých bol 1 výsledok pozitívny.

Celkovo sa počas víkendu (17.-18.4.2021) na oboch odberných miestach v Hranovnici otestovalo 1218 záujemcov, z ktorých 5 testov bolo vyhodnotených pozitívne (0,41%, všetko občania Hranovnice). 

Na základe pokynu Ministerstva zdravotníctva SR boli tentokrát pri výteroch použité testovacie súpravy STANDARD Q COVID-19 Ag Test od spoločnosti SD BIOSENSOR, pri ktorých sa vzorka odoberala z nosa (nie z nosohltanu).

Aj napriek tomu, že od pondelka 19.4.2021 už okres Poprad nie je v rámci COVID automatu zaradený do čierneho stupňa, naďalej vyzývame občanov Hranovnice k dodržiavaniu platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva SR a Vlády SR.

Stále platí, že ak potrebuje pomoc, na ktorú ste odkázaný (pozitívne testované osoby a osamelo žijúci seniori), kontaktujte príslušných zamestnancov Obce Hranovnica na telefónnych číslach:

  • 0919 419 063
  • 0919 188 276

alebo na mailových adresách:

Záverom pripomíname, že uvedené čísla si nemožno vysvetľovať ako celkovú mieru pozitivity v obci Hranovnica, nakoľko sa bola testovať len časť našich občanov, niektorí sa boli testovať v iných mestách a obciach, niektorí sa neboli testovať vôbec a naše odberné miesta testovali aj ľudí, ktorí nemajú trvalý pobyt v obci Hranovnica.

 

Ing. Martin Valluš
zástupca starostu obce

Mohlo by Vás zaujímať...