Hasičská sezóna 2022 sa síce skončila už v septembri, no pre družstvá z DHZ Hranovnica to neznamenalo koniec súťaženia

V zimných mesiacoch sa v Českej republike už každoročne konajú súťaže s názvom „Zimní halové kvarteto“. Súťažia tu dvojčlenné a štvorčlenné družstvá chlapcov a dievčat v štafetovom behu bez prekážky. Naši dorastenci a dorastenky sa rozhodli týchto súťaži zúčastniť a doposiaľ dosiahli vynikajúce výsledky.

Zo šiestich súťaží, ktoré sa v Českej republike konali, sa naše družstvá zúčastnili troch. Precestovali sme vyše 2100 km a odniesli sme si dvakrát zlato a dvakrát bronz.

  • Prvou súťažou, ktorej sa naše družstvá zúčastnili bola súťaž konaná 5. novembra 2022 v českej obci Třebíč. Družstvo dorasteniek vo veku 15-18 rokov v zložení Sára Pavličková a Bianka Ďurišová tu zvíťazilo s časom 51,37 sek. a domov si odnášali 1. miesto. V dorasteneckej kategórii nás reprezentovali Rado Nagy a Tomáš Štinčík, ktorý sa umiestnili na 4. mieste s časom 46,77 sek. a so stratou iba 0,18 sek. na medailovú 3. priečku.
  • V poradí druhá súťaž, ktorej sme sa zúčastnili, bolo Zimné halové kvarteto v obci Hlubočky. Táto súťaž sa konala v predvianočnom období a to 18. decembra 2022. Aj tu sa predstavili dve družstvá dorastu – jedno dievčenské a jedno chlapčenské. Dievčenské dorastenecké družstvo tvorili Bianka so Sárou, no v tom chlapčenskom sa k Radovi pridal René Šťovíček, ktorý si túto disciplínu vyskúšal po prvý krát. Obe naše družstvá sa umiestnili na peknom treťom mieste. Chlapcom chýbalo iba 13 stotín sekundy aby sa umiestnili na 2. priečke. Rovnako tesne to bolo aj v dievčenskej kategórii – na druhé miesto naše baby stratili len 0,26 sek. a na prvú priečku 0,8 sek.
  • Tretia súťaž, ktorej sa družstvá dorastu zúčastnili sa konala 14. januára 2023. Bola to česko-slovenská finálová súťaž Zimného halového kvarteta v obci Svitávka v Českej republike. Inak povedané, konali tu sa Česko-slovenské majstrovstvá, na ktoré sa museli družstvá kvalifikovať, aby sa ich mohli zúčastniť. V kategórii dorasteniek nás opäť reprezentovali Bianka so Sárou, ktorým však ich súťažné pokusy nevyšli podľa predstáv a s časom 54,54 sek. sa umiestnili na 6. mieste. V kategórii dorastencov sa na súťaži predstavili dve družstvá – Rado Nagy s Tomášom Štinčíkom a René Šťovíček s Adamom Slodičákom. Skúsenejšia dvojica – Rado a Tomáš ukázali, že sú výbornými bežcami a predviedli perfektný výkon. Svojim druhým pokusom potvrdili, že patria k najlepším družstvám a vybojovali si víťazstvo s časom 43,92 sek. Dvojici v zložení René a Adam sa na ich premiérovej súťaži nedarilo a obsadili 8. miesto. Po prvý krát si tento štafetový beh vyskúšal aj Oliver Jaroš, ktorého v dvojici doplnila Bianka Ďurišová. Táto dvojica zapadala do kategórie zmiešaných družstiev juniorov, avšak ich súťažné pokusy sa nezapočítavali do výsledného hodnotenia disciplíny – zúčastnili sa mimo súťaž. Ich výsledný čas, ktorý mal hodnotu 49,13 sek. bol najlepší v ich kategórii a vďaka nemu by sa umiestnili na peknom prvom mieste.

Najbližšie sa Zimného halového kvarteta zúčastníme v obci Raškovice, a to 11. februára 2023. Taktiež nás čaká aj jedna súťaž, ktorá sa bude konať na území Slovenska – v Púchove. Tá je plánovaná na 4. marca 2023 a sme radi, že nás organizátori oslovili, aby sme sa stali spoluorganizátormi tohto jediného slovenského kola Zimného halového kvarteta.

 

Karolína Juráčková
DHZ Hranovnica

 

 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...