V piatok 26.5. bude cez našu obec prechádzať pelotón cyklistických pretekov Orlen Nation Grand Prix

Slovenský zväz cyklistiky oznamuje občanom, že v piatok 26.5.2023 bude cez našu obec prechádzať pelotón cyklistických pretekov Orlen Nation Grand Prix. Cez obec Hranovnica je prejazd plánovaný približne v čase po 11.45 hod. (+/-) v smere od Spišského Štiavnika na Spišské Bystré.

Ide o najvyššiu súťaž pre jazdcov do 23 rokov (mimo majstrovstiev sveta a Európy), ktorej účastníci už mnohí patria do tímov najvyššej cyklistickej ligy a vlastne všetci na nich bojujú o miestenku do takéhoto tímu. Podujatie odštartuje o 11.00 hodine v Levoči, no už od 9.00 bude prebiehať program v podobe predstavovania jazdcov, rozhovorov a pod. Príchod do cieľa na Štrbskom Plese sa predpokladá o 14.00 hodine. I tam spríjemní fanúšikom čas čakania na pelotón.

V tejto súvislosti oznamujeme občanom, že v čase prejazdu bude krátkodobo obmedzená doprava v obci, obmedzenia budú riadené políciou a usporiadateľmi. Za dočasné obmedzenia sa ospravedlňujeme a ďakujeme za ich rešpektovanie.

 

Slovenský zväz cyklistiky, Junácka 6, 832 08 Bratislava:
Rozpis prejazdu cyklistických pretekov ORLEN U23 NCUP 2023 cez jednotlivé obce
(publikované 16.5.2023)

Môže sa Vám ešte páčiť...